Nincs kiemelt esemény
KezdőlapCéginformációKapcsolatReferenciákHírlevél
Bosch nemzetközi projektek Kapcsolat Tovább a galax.hu oldalra

Jabil Circuit Mo Kft.

A Jabil Circuit Magyarország Kft. magyar törvények szerint bejegyzett külföldi tulajdonú társaság, mely elektronikai összeszereléssel, elektromechanikai alkatrészgyártással, teszteléssel, elektronikai bérgyártással foglalkozik.
Az anyavállalatot, a Jabil Circuit Inc.-t 1966-ban alapították Detroitban. Kezdetben nyomtatott áramköri szerelvényeket szállított számítástechnikai és autóipari megrendelésekre. Mára teljes körű szolgáltatásokat kínál a telekommunikációs, számítógépes hálózattal foglalkozó, autóipari, informatikai, raktározási, fogyasztói és egészségügyi vállalatok számára.

A Jabil a világ első számú elektronikai vállalatainak beszállítója, jelenleg 25 országban 60 gyáregységgel rendelkezik, dolgozóinak száma meghaladja a 130.000 főt. Árbevétele meghaladja a 16,5 milliárd dollárt, ezzel az elektronikai bérgyártók piacán a harmadik helyet foglalja el.

A Jabil Circuit Magyarország Kft. jelenleg három városban van jelen, Szombathely és Pécs szerviz és logisztikai szolgáltatást, míg Tiszaújváros gyártási tevékenységet végez.

A megvalósítandó feladat

Hét tárgyaló (Balaton, Tokaj 1-2, Zala, Tihany, Villány, Stratégia) teljes audió-vizuális rendszerének megtervezése és több ütemben történő kivitelezése a cég tiszaújvárosi gyárában.

 

A megoldás

A termek kilakításakor a megrendelő részéről elvárás volt a minőségi, elismert gyártóktól való berendezések alkalmazása, az elegancia és a funkcionalitás. A hét tárgyaló mindegyike eltérő méretű és elrendezésű, ennek ellenére sikerült megvalósítani mind vetítés-, mind hangosításban egy olyan egységes kialakítást, ami a mindennapi használatot elősegíti.

A projektor tekintetében a Panasonic PT-FW300NTE installációs készülékére esett a választás. A projektor által vetített kép 16:10-es képarányú, nagy fényerővel és hosszú karbantartási ciklussal rendelkezik. A készülék beépített wireless technológiával bír, így a vendég előadók is gond nélkül, kényelmesen csatlakozhatnak a projektorhoz. A készülék 2x-es zoom tartománya és vízszintes/függőleges lencse eltolása megkönnyítette az elhelyezését, rugalmassá téve a vetítési rendszer kialakítását.

Minden esetben a projektor szemből a mennyezetről vetíti meg az tárgyalóterem méreteihez igazított nagyméretű, elegáns, oldalfali fix, fekete bársony keretes Bydium ME vetítővásznat. Fontos szempont volt, hogy a vászon rendszeres használata során megtartsa tökéletes sík felületét, mely legköltséghatékonyabban a feszített keretes vásznakkal érhető el.

A projektor rögzítésére a Vogel’s mennyezeti konzolját választottuk. Egyszerű a telepítése és a gömbcsukókkal való beállítása, ugyanakkor esztétikus és strapabíró is. A konzolok, perifériák kiválasztásánál, és a kábelezésnél ügyeltünk a funkcionalitásra, valamint az esztétikus kialakításra.

A hangtechnika fő feladata a tárgyalókban lévő állandó számítógép és a vendég notebook-ok hangjának kierősítése minden résztvevő számára élvezhető módon. Így a vizuális rendszer mellé Bosch 100V-os hangosítást terveztünk. A rendszer részét képezik az álmennyezeti hangszórók és a keverő-erősítő. Mivel mindegyik tárgyaló egyedi, így mindegyikhez egyedileg kellett megtervezni a hangosítást, a hangszórók mennyiségét és azok elhelyezését. Az álmennyezeti hangszórókra az esztétikus és modern kialakítás- és az egyszerűbb, költséghatékonyabb kábelezés miatt volt szükség. A kábeleket az álmennyezetben, a falban és az álpadlóban vezettük el, hogy teljes egészében rejtve legyenek. Az erősítőt a PC mellett helyeztük el, zárható szekrényben. Ügyeltünk arra is, hogy a rendszer a későbbiekben könnyen bővíthető legyen további eszközökkel, mint pl.: mikrofon, CD lejátszó, stb.

A helyi számítógép a tárgyalóterem bármely pontjáról vezérelhető vezeték nélküli billentyűzettel és egérrel.

A vetítés- és hangtechnikához asztali kábelrendező dobozokon keresztül lehet egyszerűen csatlakozni. Lengőkábeles megoldást alkalmaztunk, mivel így nem kell kiegészítő kábelt használni a doboz és a forrás között, elég a lengőkábelt kihúzni a forrásig. Minden doboz alá egy kisméretű szekrény került, mely színben és mintában beleillett a tárgyaló dizájnjába, eltakarva ezáltal minden asztal alatti kábelt, letisztult és esztétikus képet kölcsönözve a tárgyalónak.

Mivel minden egyes tárgyalóban több forrást kezel a rendszer, szükség volt vezérlés kialakítására is. A feladatot tökéletesen látja el az Extron SW2 VGA Ars VGA és Audió kapcsolója. A kapcsoló előnye, hogy képes prioritás alapján automatikusan- és manuálisan is kapcsolni a források között. Mivel ez az egység az asztal alatt lett elhelyezve, az aszalba süllyesztettünk az előadások vezetéséért felelős személy elé egy  Extron nyomógombos forrásválasztót, aki ezzel könnyen és egyszerűen irányíthatja a források megjelenítését.

Telepített eszközök

  • Panasonic PT-FW300NTE installációs projektor
  • Hitachi CP-WX3011N installációs projektor
  • Bydium ME 187x332 cm keretes vetítővászon
  • Bydium ME 151x256 cm keretes vetítővászon
  • Bydium ME 140x236 cm keretes vetítővászon
  • Vogel’s VPC 545 mennyezeti projektor konzol szett
  • BOSCH PLE-1MA30-EU Plena Easy 30W-os keverő-erősítő
  • BOSCH PLE-1MA60-EU Plena Easy 60W-os keverő-erősítő
  • BOSCH LC1-UM06E8 Moduláris álmennyezeti hangszóró 6W
  • BOSCH LC1-UM12E8 Moduláris álmennyezeti hangszóró 12W
  • BOSCH LC1-MMSB Szerelő keret álmennyezeti hangszóróhoz
  • VEASR2.C6-66 Lengőkábeles kábelrendező doboz
  • Extron SW2 VGA Ars VGA és Audió kapcsoló
  • Extron SW4 VGA Ars VGA és Audió kapcsoló
  • Extron CCR204 Black (Double) nyomógombos forrásválasztó