Nincs kiemelt esemény
KezdőlapCéginformációKapcsolatReferenciákHírlevél
Bosch nemzetközi projektek Kapcsolat Tovább a galax.hu oldalra

Lifestyle Hotel Mátra

A 2011 októberében nyílt Lifestyle Hotel Mátra az egykori háromcsillagos Bérc Hotel teljes rekonstrukcióját követően 114 szobát, 1200 négyzetméteres wellness részleget és összesen 415 fő befogadására alkalmas rendezvényhelyszínt kínál hegyvidéki környezetben.
Szintenként a négy évszak színvilágát szimbolizálva, a szobák kialakítása mind a családok, mint pedig az üzleti utazók számára maximális kényelmet biztosít.
A szálloda Magyarországon egyedi, újszerű tematikát képez a szállodapiacon. A 4 csillagosként elindult szálloda gyors és folyamatos fejlődésének köszönhetően már az első évben kiérdemelte, hogy a Hotelstars Union minősítő testülete a 4 csillagos besorolás helyett, 4 csillag superior kategóriába sorolja.
A szálloda első és harmadik emeletén található összesen 400 fő befogadására alkalmas 4 rendezvényteremből páratlan panorámát biztosít a környező hegyekre . Szolgáltatásainak köszönhetően a régió kiemelten közkedvelt helyszíne lett konferenciáknak és csapatépítő programoknak.

A megvalósítandó feladat

A szálloda rendezvényeinek helyszínéül szolgáló konferencia terem, étterem, illetve négy kisebb konferenciaterem vizuális rendszerének tervezése és kiépítése.

 

A megoldás

A vizuáltechnikai rendszerben foglalt eszközök összeállításánál figyelembe vettük a majdani felhasználási körülményeket, és a szóba jöhető alkalmazási feltételeket. Így tehát az eszközök jó része automatikusan működik, a bejövő jelek minőségét, felbontását felismerik és ennek megfelelően kapcsolják, jelenítik meg a képet.

Prioritást élvezett a nagy konferencia terem, ebből kifolyólag projektornak az Epson EB-G5750WU-t választottuk. A valós WUXGA felbontás több tartalom és élethű színvilág megjelenítését teszi lehetővé. A vetített kép felbontása a Full HD-nél is jobb, így első osztályú képminőséget kapunk. Az Epson 3LCD technológiája garantálja a természetes színeket és 4000 ANSI lumen fehér- és színes fénykibocsátást. Az 1080/24fps feldolgozásnak köszönhetően a kép a gyors mozgások megjelenítése közben sem válik szaggatottá.

A készülék középvonalában elhelyezett objektív függőlegesen és vízszintesen is mozgatható, így a felszerelési lehetőségek változatosak. A bajonettzárnak és az 1,8x zoom tartománynak köszönhetően az alap optikával felszerelt projektor elhelyezése könnyű és egyszerű művelet.
A Projecta Compact Electrol elektromos vászna került felszerelésre ebben a teremben, ennek is a fali kapcsolós változata. A vászon teljes egészében az álmennyezetbe lett rejtve.

Úgy lett kialakítva a rendszer, hogy a terem két pontjáról lehessen rácsatlakozni a projektorra HDMI vagy VGA csatlakozón keresztül, melyeket a falon helyeztünk el. A forrás kiválasztásához egy-egy Kramer kapcsolót iktattunk be. A HDMI kapcsolót (VS-21H) távirányítóval lehet vezérelni, mely megkönnyíti a forrás kiválasztását. Az eszköz támogatja a HDCP-t és minden EDID adatot képes átengedni, biztosítva a kommunikációt a forrás és a megjelenítő között. Míg a VGA kapcsoló (VP-211K) prioritás kapcsoló, azaz automatikusan visszakapcsol az elsődleges forrásra, ha jelet érzékel. Az Extron HDMI audio jelleválasztója a HDMI kábelen keresztül érkező hangot különíti el, és adja át azt a termekben lévő audio rendszernek, lehetővé téve ezáltal, hogy a laptopról, DVD vagy Blu-Ray lejátszóról jövő jelet is meg tudjuk szólaltatni.

Az étterem esetében hasonlóképpen jártunk el. A különbség annyi, hogy a Projecta ProCinema CSR (Controlled Screen Return) rolós vászna került beépítésre, azaz a vászon visszaengedésekor nem csapódik, hanem lassan húzódik vissza, ezzel is kímélve a vásznat, mely által megnövekedik az élettartama.

A négy kisterem mindegyikében az Epson EB-1925W projektor lett felszerelve. A 4000 ANSI lumen fényerő és a WXGA felbontás elegendőnek bizonyult. Fali csatlakozáson keresztül érhető el a projektor, illetve ezekbe is bekerült a HDMI audio jelleválasztó. Az első emeleti kisebb termekbe a Projecta ProScreen CSR vászna került.

A harmadik emeleti szekcionálható termekbe az étteremhez hasonlóan szintén Projecta ProCinema rolós vászon került, mivel itt is a nagy belmagasság megkövetelte a felső kifutót, illetve a nagyobb méretű vásznat. Viszont pont a méretéből adódóan nincs CSR változata, ám a visszaengedő pálca segítségével ezeket is egyenletesen vissza lehet engedni.  

Összességében elmondható tehát, hogy egy környezettudatos megoldás született, hiszen keveset fogyasztó eszközök vannak telepítve és a rendszer fel van készítve akár az 5-10 év múlva bekövetkező generációváltásra is. A teljes rendszer karbantartási költsége alacsony, hiszen – a felhasználási körülményektől függően - a projektorokban 2-3 évig nem szükséges izzót cserélni, a vetítővásznak előreláthatólag 10-18 évig nem szorulnak cserére, és ugyanez elmondható a jelvezérlő eszközökre is.

Telepített eszközök

  • Epson EB-G5750WU projektor
  • Epson EB-1925W projektor
  • Projecta ProCinema CSR 154x240 cm
  • Projecta ProCinema CSR 129x200 cm
  • Projecta ProScreen 179x280 cm
  • Projecta Compact Electrol 179x280 cm
  • Projecta mennyezeti konzol
  • Vogel’s VPC545 mennyezeti konzol
  • Kramer Frame-2G fali beépítőkeret
  • Kramer WXA-2 VGA + audio csatlakozó
  • Kramer W-H HDMI csatlakozó
  • Kramer VS-21H 2x1 HDMI kapcsoló
  • Kramer VP-211K VGA + audio kapcsoló
  • Extron HAE 100 HDMI audio leválasztó